Ho, ho, ho do TEB! Zapisz się i odbierz prezent 🎁

Dowiedz się więcej
Szkolna Biblioteka Cyfrowa SBC
Wybierz miasto...
Sprawdź, czy w Twoim mieście znajdziesz zajęcia, na których Ci zależy Wybierz miasto
Zapisz się

Makijaż permanentny

Czas trwania
2 semestry

Czego się nauczysz?

  • Poznasz techniki wykonywania makijażu permanentnego brwi, oczu i ust
  • Zdobędziesz umiejętności dobru właściwych kolorów do wykonania makijażu oraz pielęgnacji twarzy przed i po zabiegu
  • Dowiesz się jak przeprowadzać wywiad z klientem, którego celem jest zdobycie wiedzy na temat stanu jego zdrowia i oczekiwań

Gdzie możesz znaleźć pracę?

  • Gabinety kosmetyczne
  • Gabinety medycyny estetycznej
  • Salony spa
  • Założenie własnej działalności gospodarczej związanej

Opis zawodu

Osoba wykwalifikowana i przygotowana do wykonywania zabiegów makijażu permanentnego to lingeristka. Wykonywanie makijażu permanentnego wymaga szczególnych predyspozycji – lingeristka dobiera odpowiedni kolor pigmentu, dopasowuje kształt kresek do owalu twarzy i sprawia, że make up wygląda wyraźnie, aczkolwiek naturalnie. Do pracy w tym zawodzie niezbędna będzie otwartość i doskonały kontakt z ludźmi. Kluczowe będą wysokie zdolności manualne oraz rozwinięte poczucie estetyki. Ten zawód wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji i dokształcania się z uwagi na zmieniające się trendy w makijażu permanentnym, nowe techniki i metody.

Lista przedmiotów

  • Podstawy anatomii i dermatologii
  • Podstawy prawne
  • Procedury zabiegowe
  • Geometria twarzy- techniki pomiaru
  • Podstawy wizażu
  • Techniki wykonywania makijażu permanentnego
  • Kolorymetria
  • Psychologia zawodu

Co otrzymasz po ukończeniu nauki

Opinie

Pytania i odpowiedzi

Rekrutacja

Jak zapisać się do TEB Edukacja?

Aby zapisać się do TEB Edukacja można skorzystać z poniższych opcji, w zależności od preferencji kandydata:

  1. Zapisu przez internet (ZPI) - po wypełnieniu krótkiego formularza oraz wyborze opcji podpisania umowy zdalnie, wszystkie formalności zawierane są online, bez konieczności osobistej wizyty w sekretariacie. Wymagane oryginały dokumentów można dostarczyć pocztą tradycyjną, kurierem lub podczas pierwszego zjazdu.
  2. Zapisu osobistego lub telefonicznego w sekretariacie TEB Edukacja w wybranym oddziale.

Kto może zapisać się do szkół TEB Edukacja?

W szkole policealnej może uczyć się każda osoba, która posiada wykształcenie średnie - ukończyła liceum lub technikum. Matura nie jest wymagana. Na kierunku prowadzonym w ramach Placówki Kształcenia Ustawicznego słuchaczem może zostać każda osoba dorosła, bez konieczności posiadania wykształcenia średniego (z wyjątkiem kierunku Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym oraz Dogoterapeuta, gdzie wykształcenie średnie jest wymagane). Słuchaczem kierunku w ramach Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych może zostać osoba dorosła bez względu na zakres wykształcenia - wyjątek tutaj stanowią kierunki Technik weterynarii, Chów i inseminacja zwierząt oraz Pomoc weterynaryjna.

Naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych może rozpocząć absolwent gimnazjum, który ukończył 18. rok życia lub absolwent 8-klasowej szkoły podstawowej oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Podczas zapisów pod uwagę brana jest kolejność zgłoszeń.

Czy aby zapisać się do szkoły TEB Edukacja konieczna jest matura?

Zapisując się na jakikolwiek kierunek w TEB Edukacja, nie trzeba posiadać matury.

Kiedy zaczyna się rekrutacja?

Zapisy w naborze letnim - zaczynają się już od kwietnia, w naborze zimowym od grudnia. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Jakie dokumenty należy złożyć podczas rekrutacji?

Aby zapisać się na wybrany kierunek, w zależności od placówki, w której prowadzone jest kształcenie należy złożyć następujące dokumenty:

  1. na kierunki prowadzone w szkole policealnej: dowód osobisty, zaświadczenie lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w danym zawodzie oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej (świadectwo maturalne nie jest wymagane).
  2. na kierunki prowadzone w Placówce Kształcenia Ustawicznego: w przypadku wybranych kursów rocznych wystarczy jedynie dowód osobisty, (wyjątek stanowią kierunki: Makijaż permanentny oraz Tatuażysta, gdzie wymagane są dodatkowo badania lekarskie).

Czy dokumenty należy złożyć osobiście?

W przypadku zapisów przez internet wszystkie formalności, łącznie z podpisaniem umowy, dopełnić można zdalnie. Oryginały wymaganych dokumentów można dostarczyć pocztą tradycyjną, kurierem lub podczas pierwszego zjazdu.

Nauka

Jak długo trwa nauka w szkole policealnej?

Nauka w TEB Edukacja może trwać, w zależności o kierunku, od 2 do 5 semestrów. Dokładne informacje umieszczone są na stronie www.teb.pl przy opisie każdego z kierunków. Takiej informacji mogą również udzielić pracownicy sekretariatów.

Czy frekwencja na zajęciach jest obowiązkowa?

Na kierunkach realizowanych w ramach szkoły policealnej wymagana jest 50% frekwencja, na kierunkach realizowanych w Placówce Kształcenia Ustawicznego oraz w ramach Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych minimalna frekwencja nie jest określona.

Co oznacza tryb dzienny, wieczorowy, weekendowy?

Tryb dzienny oznacza, że zajęcia odbywają się od 3 do 5 dni w tygodniu.

Tryb wieczorowy oznacza, że zajęcia odbywają się popołudniami od 2 do 5 dni w tygodniu.

Tryb weekendowy oznacza, że zajęcia odbywają się w weekendy, a na części kierunków dodatkowo w wybrane dni tygodnia.

Czy na zajęciach praktycznych trzeba mieć swój sprzęt?

Na zajęciach praktycznych słuchacze korzystają z nowoczesnego sprzętu i produktów, które znajdują się na wyposażeniu specjalistycznych pracowni.

Co to jest Produkt PLUS i Produkt PREMIUM?

Oferta Produkt Plus i Premium to pakiet edukacyjny składający się z produktów i usług wpierający słuchaczy podczas kształcenia zawodowego, dostosowany do danej profesji. To idealny zestaw na start, przygotowany przez nauczycieli-praktyków, który stanowi doskonałe uzupełnienie wiedzy teoretycznej i praktycznej dla osób kształcących się na wybranych kierunkach.

Kiedy można zrezygnować z nauki?

Z nauki można zrezygnować w każdym momencie. Szczegółowe informacje na ten temat zawarte są w umowie.

Jaka jest różnica między szkołą policealną a Kwalifikacyjnym Kursem Zawodowym?

Główna różnica dotyczy wymagań do podjęcia nauki. Kształcenie w szkole policealnej mogą podjąć osoby posiadające wykształcenie średnie lub wykształcenie średnie branżowe, na Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy natomiast może zapisać się osoba, która spełniła obowiązek szkolny, bez względu na zakres wykształcenia, wyjątek stanowią kwalifikacje wchodzące w zakres technika weterynarii (ROL.11 i ROL.12). Słuchacz szkoły policealnej ma obowiązek uczestnictwa w min. 50% zajęć, natomiast uczestnik Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego nie jest objęty takim obowiązkiem.

Co to jest Placówka Kształcenia Ustawicznego (PKU)?

Jest to placówka, w ramach której prowadzone jest ustawiczne kształcenie, dokształcanie i doskonalenie osób dorosłych poprzez specjalistyczne kursy, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku. Nauka na wyżej wymienionych kursach opiera się na łączeniu wiedzy teoretycznej z praktyką, a kadrę dydaktyczną stanowią praktycy z danej branży. Ukończenie nauki w ramach PKU potwierdza zaświadczenie o ukończeniu kursu według rozporządzenia MEiN.

Jakie warunki musi spełnić słuchacz aby ukończyć naukę w szkołach TEB Edukacja?

W szkole policealnej w każdym semestrze należy zdać wymagane egzaminy semestralne. Aby być do nich dopuszczonym, trzeba uzyskać pozytywne oceny i mieć minimum 50% frekwencji na zajęciach z danego przedmiotu. Dodatkowo warunkiem ukończenia szkoły jest przystąpienie do egzaminu zawodowego przeprowadzanego przez OKE (Okręgową Komisję Egzaminacyjną).

W Placówce Kształcenia Ustawicznego kierunek kończy się zaliczeniem w formie ustalonej przez dyrektora placówki. Najczęściej warunkiem zaliczenia jest uzyskanie przez słuchacza pozytywnej oceny końcowej lub wpisu "zaliczony" z każdych zajęć edukacyjnych.

Aby ukończyć Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy należy uzyskać pozytywne oceny oraz zaliczenie ze wszystkich zajęć, natomiast, żeby uzyskać Certyfikat Kwalifikacji Zawodowej należy zadać egzamin zawodowy ze wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie.

Czy po ukończeniu szkoły policealnej dokumenty będą również uznawane na terenie innych państw europejskich?

To, czy dokumenty zaświadczające ukończenie kierunków zostaną uznane za granicą, zależy od przepisów obowiązujących w danym kraju. Natomiast po zdanym egzaminie zawodowym otrzymuje się tzw. Europass. Jest to suplement potwierdzający kwalifikacje zawodowe wydawany w języku angielskim. Więcej o nim można przeczytać tutaj: https://twoj-europass.org.pl/dokumenty/suplement-do-dyplomu-potwierdzajacego-kwalifikacje-zawodowe/.

Zaświadczenia i dokumenty na zakończenie nauki

Czy słuchacz może otrzymać zaświadczenie o pobieraniu nauki?

Tak, na prośbę słuchacza wystawiane jest zaświadczenie o pobieraniu nauki. W celu sprawdzenia, czy dany dokument jest wystarczającym by otrzymać świadczenia, należy skontaktować się z odpowiednim urzędem w celu weryfikacji sprawy.

Czy słuchacz otrzymuje legitymację?

Uczniowie kierunków realizowanych w ramach szkoły policealnej otrzymają legitymację, natomiast słuchacze kierunków realizowanych w ramach Placówki Kształcenia Ustawicznego oraz Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych nie otrzymują legitymacji.

Jakie dokumenty otrzymują absolwenci szkół TEB Edukacja?

Absolwent kierunków realizowanych w szkole policealnej po zakończeniu nauki otrzymuje: świadectwo ukończenia szkoły, zaświadczenie o zawodzie oraz dyplom zawodowy (jeśli zdał egzamin zawodowy). W przypadku kierunków realizowanych w Placówce Kształcenia Ustawicznego absolwent otrzymuje: zaświadczenie o ukończeniu kursu według rozporządzenia Ministerstwa Edukacji i Nauki, dyplom TEB Edukacja oraz zaświadczenie o przebiegu kształcenia na wybranym kursie. Kończąc naukę w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego absolwent otrzymuje: zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego wydane na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz certyfikat kwalifikacji zawodowych (jeśli zdał egzamin ze wszystkich kwalifikacji zawodowych wyodrębnionych w danym zawodzie).

Dodatkowo absolwenci otrzymują certyfikaty potwierdzające konkretne umiejętności, nabyte w czasie kształcenia na wybranych kierunkach.

Strefa słuchacza

Gdzie można znaleźć plan zajęć i terminy zjazdów?

Dokładny plan zajęć dostępny jest na lokalnym fanpage'u oddziału na Facebooku oraz w sekretariacie szkoły.

Jak skontaktować się z TEB Edukacja

Można się z nami skontaktować za pośrednictwem czatu, telefonicznie, mailowo lub osobiście w sekretariacie wybranego oddziału.

Jakie dodatkowe korzyści oferuje TEB Edukacja swoim słuchaczom?

Każdy słuchacz na czas trwania nauki otrzymuje: dostęp do pakietu Office 365, szerokiej oferty kursów e-learningowych oraz, w przypadku wybranych kierunków, również pakietu Adobe.

Czy w TEB Edukacja oferuje dodatkowe certyfikaty?

Tak, na większości kierunków w ofercie TEB Edukacja możliwe jest uzyskanie dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności słuchaczy/absolwentów. Szczegółowe informacje umieszczone są przy opisie każdego z kierunków.