TEB Słupsk

Aktualności

Powrót do listy

Wyniki II edycji konkursu " Mój Mistrz i Przewodnika po wiedzy"  

2017-06-23

Kolejny rok z rzędu Pani Aleksandra Wasiak doceniona została przez swoich uczniów,  i to ona otrzymała tytuł  „Mistrza i przewodnika po wiedzy” w Studium Medycznym TEB  Edukacja w Słupsku

„Otwarta na a drugiego człowieka, łatwo nawiązuje kontakt z uczniami. Można powiedzieć, że jest skarbnicą wiedzy. Dzieli  z nami swoim doświadczeniem w pracy oraz notatkami. Jest osobą godną zaufania.  Od Pani  Aleksandry  bije pozytywna energia, zaraża uśmiechem, który nie znika  z twarzy. Posiada anielską cierpliwość. Tłumaczy tak długo aż zrozumiemy. Nikogo nie pozostawia w tyle i wszystkie jesteśmy  ważne. Dzięki obecności Pani.Oli czujemy się dobrze przygotowane do egzaminu zawodowego.

                        Pani Aleksandra troszczy się o nas – jest dla nas jak druga mama”.

   

 

 

Szkole Europejskiej „ EuroCollege” walka była zacięta. Nominowanych było kilku fantastycznych nauczycieli:

Maria Ziókowska

„(...) jest to osoba o wyglądzie kobiety twardo stąpającej po ziemi, stanowczej ,nieugiętej.(...) po pierwszych zajęciach zgodnie stwierdziliśmy, że to najrówniejsza babeczka jaką moglibyśmy poznać. Pani Maria jest spokojna, łagodna, z poczuciem humoru, opanowana      i z ogromnym doświadczeniem w przekazywaniu  swojej wiedzy. Często przytacza przykłady z życia wzięte, dzięki temu łatwiej jest nam zrozumieć i zapamiętać dany temat. Wykonuje swoją pracę z ogromną pasją  i zaangażowaniem. W każdej chwili możemy się do Niej zwrócić ze swoimi problemami i wątpliwościami. Ze spokojem znosi nasze humory  i z wyrozumiałością odpowiada na nasze nawet najgłupsze pytania. Wszystkich traktuje równo z należytym szacunkiem.

                        Pani Maria Ziókowska jest wyjątkową osobą i wszyscy bardzo chętnie chodzimy na zajęcia przez Nią prowadzone(...).


Agata Treczyńska - Khalfallah

 

„ Od pierwszej lekcji polubiłyśmy naszą Panią, bo swoim charakterem bardzo szybko zdobyła naszą sympatię. Pani. Agata  jest bardzo miła i kulturalna. (...)jest nieocenionym źródłem wiedzy. (...) każdego traktuje poważnie i nie zbywa nas gdy przychodzimy do Niej   z problemami. Sprawiedliwie ocenia nasze postępy w nauce i docenia trud włożony  w opanowanie  danej partii materiału. Naucza z prawdziwą pasją. Na Jej lekcjach zawsze panuje spokój.(...)    Jej lekcje są  interesujące dzięki barwnemu językowi  jakim się posługuje. Swoją pracę wykonuje rzetelnie. Pragnie, abyśmy zaczęli samodzielnie myśleć  i rozwiać się, a nie uczyć  regułek na pamięć. Nasza Pani jest cierpliwa, nigdy nie podnosi głosu, nigdy też nie obraża ani nie wyśmiewa uczniów. Potrafi dotrzeć do każdego indywidualnie. Zawsze powtarza  „ w życiu należy być wymagającym i kochającym”. Dzięki naszej nauczycielce angażujemy się emocjonalnie w to co robimy, a  w grupie panuje atmosfera partnerska. Nie ma dystansu dzielącego nauczyciela od ucznia.

Pani Agata to nie tylko nauczyciel, ale przede wszystkim cudowny człowiek z sercem na dłoni. Kiedy już osiągniemy cel  i zdobędziemy dyplom, to każda z nas będzie się starać aby być tak dobrą i profesjonalną w swojej pracy jak nasza mentorka”.

 

 

 Bożena Krypel

(...) jest nauczycielem z ogromną wiedzą w swojej dziedzinie i naturalną chęcią jej przekazania. Jest osobą ciepłą, cierpliwą, z poczuciem humoru, co daje na zajęciach swobodną i miłą atmosferę. Bardzo podoba nam się to w jaki sposób prowadzi zajęcia oraz jej podejście do nas jako słuchaczek.(...)Tyle życzliwości i zaangażowania w zajęcia , ile daje Pani. Bożena Krypel powinien dawać każdy pedagog.

Mamy nadzieję, że to właśnie Pani Bożena zostanie nauczycielem z mianem mistrza- przewodnika, bo dla naszej grupy już nim jest. Jak najwięcej osób powinno się dowiedzieć, że nauczyciel może ciekawie przekazywać wiedzę i, że nawet trudny przedmiot może być prostszy niż nam się wydaje.

 

 

Tytuł Mistrza za rok szkolny 2016/2017 Kapituła Konkursu przyznała Pani Grażynie Lemek.

 

 

„Pani Grażyna Lemek  jest to osoba wyjątkowa, zarówno jako wykładowca i człowiek. Jest osobą ciepłą, miłą i serdeczną z sercem na dłoni. Oddana swojej pracy i słuchaczom. Każdy jest dla Niej równie ważny. Na zajęciach potrafi umiejętnie łączyć teorię z praktyką. Wyszukuje nowe metody pracy, które docierają do słuchaczy. Na każde zajęcia jest perfekcyjnie przygotowana. Zawsze przyjeżdża z torbami pełnymi pomocy dydaktycznych            i nowych pomysłów (mimo, że musi przejechać 50 km pociągiem). Zanim przedstawi nam jakiś projekt do wykonania (praca plastyczna, zabawki dydaktyczne) wykonuje je własnoręcznie z precyzją i wielką starannością poświęcając na to swój prywatny czas, Nigdy nie narzeka, jest zawsze uśmiechnięta  i wyrozumiała. Jest osobą  bardzo skromną. Wszystko co z Nią robiłyśmy i czego się nauczyłyśmy będziemy mogły wykorzystać w swojej pracy zawodowej. Nasza Pani. Grażynka jest dla nas jak mama, która kocha i wspiera swoje dzieci (mimo ich wahań nastrojów i wad). Martwi się naszymi egzaminami bardziej niż my sami.

Jest dla nas jak Anioł Stróż i  już”.

 

W Akademii III wieku tytuł Mistrza otrzymał Pan Grzegorz Szuleta.

(...) nasza grupa docenia profesjonalizm Pana Grzegorza Szuletę w zakresie posiadanej wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Cenimy w Nim m.in.. Jego kompetencje, otwartość, życzliwość, cierpliwość, poczucie humoru  i dystans do samego siebie. Zjednał nas swoją bezpośredniością skracającą dystans nauczyciel -  uczeń, nie prowadzącą jednak   do poufałości mogącej zakłócić wzajemne relacje , obniżenia jego autorytetu.

Pan. Grzegorz profesjonalnie , w sposób nie stresujący nas, z oddaniem stara się przekazać nam pełen zasób wiedzy objęty programem zajęć. Nie jest to łatwe zadanie zważywszy zróżnicowany wiek słuchaczy, ich zawody i poziom wiedzy w zakresie informatyki. Wiąże się to z koniecznością dotarcia  indywidualnie do każdego z nas,  co wymaga determinacji, zrozumienia  i cierpliwości.

(...) pozyskuje naszą aktywność, nie doprowadza nas do znużenia, okazuje osobisty,


Godło RP