Aktualności

Powrót do listy

Ołówek dla Afryki - zbiórka charytatywna  

2015-01-16

Zbieramy ołówki i długopisy dla dzieci z Afryki!

Wraz z fundacją Redemptoris Missio zbieramy ołówki, długopisy, kredki, kredy i gumki do mazania dla dzieci z Afryki. Nam te przybory zalegają w torebkach, plecakach, torbach, a im są bardzo potrzebne.

Na każde 100 dzieci żyjących na świecie, 17 nigdy nie pójdzie do szkoły! Jeden ołówek potrafi zdziałać cuda – dzięki niemu dziecko może pójść do szkoły i wyrwać się z biedy. Szkoła jest jak otwarcie drzwi do rozwoju i wolności, do innego, lepszego świata.

Szkoła szansą na wyrwanie z biedy.

Szkoła niesie nadzieję, w szkole dzieje się tyle ciekawych rzeczy, szkoła wyrywa z nudnej i szarej codzienności. Zmienia bieg ich życiorysów. Tylko w szkole mogą dowiedzieć się o istnieniu innego życia, tylko w szkole usłyszą jak ustrzec się przed groźnymi chorobami w tym AIDS, które dziesiątkują ich rodziny i sąsiadów. Tylko w szkole mogą się nauczyć urzędowego języka, bez niego nigdy nie znajdą pracy w mieście, nawet nigdy nie odważą się do niego wyjechać.

Jak przekazać przybory?

Przybory szkolne zbieramy w naszych oddziałach. W specjalnie wyznaczonych miejscach (korytarze/sekretariaty) znajdują się kartony, do których można wrzucać długopisy i ołówki. Zbiórka trwa do 22 lutego. Następnie cały asortyment będzie przekazany do fundacji Redemptoris Missio i wysłany do Afryki, gdzie misjonarze rozdadzą przybory dzieciom.
Pamiętaj! Nawet jeden długopis może zmienić los afrykańskiego dziecka!

 

Organizator akcji: www.medicus.ump.edu.pl


Godło RP